• Slide1
 • Slide5
 • Slide77

  وانت ال 90 عضوی از خانواده لوگان محسوب میشود، که تقریبا 6 سال است که خط تولید قرار گرفت. این وانت بخاطر پیشینه بسیار خوب ال 90 بسیار مورد توجه قرار گرفته است با توجه به اینکه تمام خوبی های مدل استاندارد را دارد.
  از لحاظ ظاهری، جلوی خودرو کاملا مشابه ال 90 استاندارد است و تفاوت چندنانی نکرده است. موتور همان موتور استاندارد ال 90 است اما گیربکس آن جهت استفاده آن تقویت شده است. توان این خودرو معادل 105 اسب بخار و گشتاور 148 نیوتن متر می باشد.
  قسمت بار این خودرو گنجایش 800 کیلوگرم بار را دارد که طول آن حدود 180 سانتیمتر است. که شرکت مراد صنعت سامه برای سلیقه های مختلف و کاربردهای مختلف کابین های مدرن طراحی میکند. زمانی که وارد اتاق خودرو می شویم تفاوت زیادی با تندر90 ندارد و وجود 2 کیسه هوا برای راننده و سرنشین در یک وانت نکته بسیار مثبتی است. در پشت صندلی راننده و سرنشین فضای به اندازه 300 لیتر برای قراردادن وسایل ضروری تعبیه شده است. امکانات رفاهی این وانت همان امکانات موجود در تندر90 میباشد تا راننده و سرنشین در آسایش باشند.
  میتوان به سایر مشخصات فنی این خودرو شامل حداکثر سرعت 175 کیلومتر بر ساعتی، شتاب 0 تا 100 در 10 ثانیه، گیربکس 5 سرعته دستی، موتور 16 سوپاپ و مصرف سوخت ترکیبی 7.5 لیتری اشاره کرد.

  در زیر میتوانید انواع کابین های عقب ال 90 وانت که شرکت مراد صنعت سامه طراحی و اجرا کرده است را مشهاده میکنید.

  1 (1)

  محصول جدید خودرو سازی ایران خودرو وانت آریسان است. این خودرو بر روی پلتفرم پژو 405 طراحی شده و نیروی متحرک آن چهار سیلندر 1700 سی سی می باشد. این خودرو در 2 نسخه بنزینی و پایه گازسوز روانه بازار شده است.
  از امکانات رفاهی این خودرو میتوان به فرمان هیدرولیک، ترمر ضد قفل، کیسه هوای راننده و سرنشین، سیستم سرمایش و گرمایش و .. اشاره کرد.
  حداکثر توان موتور آریسان در نوع بنزینی 86 اسب بخار و در مدل گازسوز 73 اسب بخار در 5250 دور و همچنین حداکثر گشتاور آن در نوع بنزینی 140 و در مدل گازسوز 128 نیوتن متر در 3000 دور میباشد. سیستم انتقال قدرت بصورت 5 دننده دستی است که در نوع بزینی حداکثر سرعت آن 160 و مدل گازسوز 145 کیلومتر بر ساعت است.
  طول، عرض، ارتفاع این خودرو به ترتیب برابر با 4680، 1720 و 1465 میلیمتر است و طول اتاق بار (کابین بار) 1766 و عرض آن 1358 میلیمتر است.
  حجم فضای صندوق عقب این خودرو با دوسرنشین برابر با 750 کیلوگرم و با یک سرنشین 600 کیلوگرم می باشد.
  در زیر نمایی از این خودرو که توسط شرکت مراد صنعت سامه تجهیز شده و بر روی قسمت بار آن مدلهای مختلف کابین طراحی و نصب شده است.

  1 (1)

   

  برچسب ها : کابین ، اتاق ، عقب ، آریسان ، کابین ، قیمت ، خرید ، نصب ، تجهیز ، اریسان ، وانت

  وقتی صحبت از وانت میشود، ناخودآگاه یاد پیکان وانت، نسیان آبی و یا مزدا می افتیم. اصلا هم مهم نیست کارخانه ها چه چیزی جدید ساخته اند یا چه محصولی جدیدا وارد شده فقط این سه مورد در ذهن میاد. دست ما نیست چشم های ما چند دهه است که این 3 خودرو را میبیند و از هر 10 خودرو حداقل یکی از آنها این سه مدل هستند پس طبیعی است، چیزی که همیشه جلوی چشم ماست از ذهن خارج نشود.


  نگاهی کوتاه بیاندازیم به این سه مدل خودرو و تغییرات آنها


  وانت پیکان
  شرکت ایران ناسیونال یا ایران خودرو در مهرماه سال 1341 تاسیس شد. در سال 1345 قراردادی بین ایران ناسیونال و تالبوت در مورد خودرویی به نام پیکان که اسم انگلیسی آن هیلمن بود منعقد شد و در سال 1346 خط تولید شروع به کار کرد. در همان سال تولید مدل جدیدی از پیکان به نام پیکان وانت کلید خورد. مدل اولیه پیکان وانت با حجم موتور 1725 سی سی تولید شد اما هم اکنون ظرفیت آن 1600 سی سی می باشد. ظرفیت حمل بار این خودر زیر 900 کیلوگرم است. در زیر نمایی از پیکان وانت های اولیه را مشاهده میکنید


  و در تصویر زیر نمایی از پیکان وانت بعد از تقریبا 50 سال را میبینید که هنوزم به عنوان یک خودرو حمل مناسب و مستحکم میتوانید از آن استفاده کنید.

  پیکان وانت


  نیسان
  بعد از تولید پیکان وانت چندی بعد شرکت زامیاد در سال 1349 توانست با تولید یک خودروی بارکش قوی با ضرفیت 2 تن رقیب سرسختی برای پیکان وانت باشد. این خودرو نیسان جونیور بود که در زیر نمایی از آن را مشاهده میکنید.

  نسیان جونیور


  بعد از حدود 47 سال از تولید اولین نیسان هرگاه نام نیسان می آید ناخودآگاه یک خودروی قوی، مستحکم در ذهن نقش میبندد. نیسان در مدل های بنزینی، گازسوز و دیزل در بازار موجود می باشد. در زیر نمایی از نیسان z24 که یکی از نمونه های ساخته شده است را مشاهده میکنید.

  نسیان Z24 زد 24
  و در پایان نیسان لوکس که تقریبا محصول جدیدی است که همان روح نیسان های قدیم را در اتاقی با امکانات جدید قرارداده اند را مشاهده میکنید که نام آن شوکا می باشد.

  شوکا نیسان لوکس  وانت مزدا
  در سال 1331 گروه بهمن تحت عنوان شرکت سهامی ایران خلیج کو شروع به فعالیت کرد. در سال بعد با ارائه وانت مزدا با ظرفیت 1000 سی سی کار خود را در صنعت وانت سازی آغاز کرد. اما در رقابت با پیکان وانت و نیسان حرفی برای گفتن نداشت که در زیر نمایی از آن را مشاهده میکنید.

  مزدا 1000
  چندی بعد با ارائه یک وانت با حجم موتور 1600 جای ویژه ای در بازار باز کرد و در سالهای 66 – 65 موتور آن را تقویت کرد و به 1800 رساند که مدل آن B1800 بود و رقیب جدی نیسان جونیور شد. خرین نسل از وانت مزدا مدل B2000 بود و همچنان مونتاژ آن ادامه دارد. در زیر نمایی از وانت مزدا 2 کابین را مشاهده میکنید.

  وانت مزدا

  صنعت خودرو سازی بسرعت در حال پیشرفت است و نمیتوان همه آنها را در یک مطلب آورد و درباره آنها توضیح داد، در این پست به چند نمونه از این سیستم ها اشاره خواهیم کرد.

  تکنولوژی های جدید صنعت خودرو سازی


  1. خودروی خودکار : با توجه به پیشرفت تکنولوژی در حال حاضر هنوز خودروهای خودکار قابل اعتماد نیستند، اما این ایده در حال گسترش است و شرکت های بزرگ خودروسازی در رقابت با هم به گسترش این تکنولوژی کمک کرده اند. یک نمونه از مثال هایی که میتوان برای خودروهای خودکار زد نصب کروز کنترل بود که به سرعت گسترش یافت و اکنون بسیار کارایی دارد و قابلیت اطمینان به عملکرد آن افزایش یافته است.


  2. نادیده گرفتن راننده : شاید عنوان مناسبی برای این سیستم نباشد، برای توضیح بهتر این سیستم میتوان با این مثال شروع کرد که فرض کنید راننده گاز را تخته کرده کرده و متوجه نیست که دارد با سرعت زیاد به خودروی جلویی نزدیک میشود، در این هنگام خودروی هوشمند بصورت خودکار و با نادیده گرفتن تصمیم راننده مبنی بر این که تخته گاز برو، ترمز میگیرد و مانع از تصادف میشود. با توجه به گسترش فناوری طراحی سنسورها، به مرور این سنسورها به کمک راننده ها میشتابد و این خود بخشی از گسترش خودروهای خودکار است.


  3. ورود و استارت خودرو : درحال حاضر اکثر سیستم ورود خودروها سوییچ است، اما سیستم ورود به خودرو جهت امنیت بسرعت درحال پیشرفت است و سیستم های کارتی و یا استارت بدون سوییچ نمونه ای از این سیستم هاست. ورود به خودرو و استارت آن در آینده بصورت اثر انگشت و یا اسکنر چشم خواهد بود. مخصوصا اسکنر چشم که احتمال بازکردن قفل در این سیستم بسیار پایین است.


  4. ردیابی خودرو : در حال حاضر از این سیستم استفاده های گوناگونی مانند کنترل بازاریاب ها، ردیابی جهت سرقت و کلی ایده های دیگر استفاده میشود. مهمترین و بهترین استفاده از این سیستم استفاده در ردیابی در مواقع سرقت است که مخصوصا در کشور ما از نان شب هم واجبتر است.


  5. نمایش اطلاعات روی شیشه : این تکنولوژی استفاده های گوناگونی دارد، به این مثال توجه کنید که فرض کنید میخواهید از یک نقطه به نقطه دیگر بروید و نقشه را در شیشه جلو خودرو در ابعاد بزرگ ببینید، و یا اطلاعات سوخت و وضعیت خودرو و خیلی آیتمهای دیگر را مشاهده کنید.


  6. خاموش کردن خودرو از راه دور : در حال حاضر این سیستم بصورت های گوناگون وجود دارد. بعضی ها خودشان این سیستم را در خودرو نصب کرده اند به این صورت که سیمکارتی در خودرو تعبیه میشود و با ارسال پیامک میتوانید یکسری از عملیات ها را انجام دهید. در آینده این سیستم به احتمال خیلی زیاد توسط شرکتهای خودرو سازی نصب شود و احتمالا سیمکارت حذف شده و سیستم جدیدی جایگزین خواهد شد.


  7. سیستم مراقبت از سلامت راننده : این سیستم جدیدا بحث آن شده است و شرکتهای خودرو سازی بسیار به اعمال آن توجه دارند، مثلا فرض کنید راننده دچار حمله قلبی شده و خودرو بصورت اتوماتیک اورژانس را از موقعیت خودرو با خبر کند، یا راننده خوابش برده و با یک تکان به فرمان یا صندلی اورا از خواب بیدار کرده و مثالها و ایده هایی که میشود با این سیستم در خودروها قرارداد. 

  ارسال سریع نظر

  : 15 + 6 =